fbpx

Lütfen yüklenmesini bekleyiniz...

 

Web Sitenizin UX'ini Geliştirmek için 5 Taktik - Site Sepetim

Kullanıcı deneyimi, herhangi bir ürün veya hizmetin başarısı için hayati öneme sahiptir ve web siteleri için istisna değildir. web tasarım bakırköy

İyi bir çevrimiçi varlığa sahip olmak temiz ve düzenli bir mağazaya sahip olmak kadar önemlidir; bir işletmenin web sitesi onun yüzüdür. Günümüzde, kullanıcılar web tasarımı konusunda bilgili ve belirli bir düzeyde gelişmişlik beklemek için geldi.

Bar yükseldikçe, birçok işletme, özellikle küçük işletmeler, iyi tasarlanmış bir web sitesi UX sağlama beklentileri karşısında bunalmış hissedebilirler. Bununla birlikte, kullanıcı deneyimini geliştirmek göründüğü kadar zor değildir ve küçük bir çaba bile büyük bir avantaja dönüşebilir.

Tasarım Danışmanı, kullanıcı deneyimini geliştirmenin daha iyi arama sıralamasına, daha fazla iş potansiyeline ve daha fazla gelire yol açabileceğini belirtti. Bir sonraki yayında, herhangi bir web sitesinin kullanıcı arayüzünü geliştirmeye yardımcı olacak beş temel adımı tartışarak başlamanıza yardımcı olacağız.


1. İlgi Çekici İçerik Sağlayın

web tasarım bakırköy

İlgi çekici içerik sağlamak, iyi bir web sitesi UX’sinin anahtarıdır. Günümüzde ziyaretçiler bir satın alma işleminden daha fazlasını istiyor; bir deneyim istiyorlar. Bunu başarmanın harika bir yolu ilgi çekici bir içerik stratejisi benimsemektir.

Etkili içerik stratejileri, bir işletme ile müşterisi arasında bağlantı kurmak amacıyla bir markanın hikayesini anlatmaya odaklanır.

Doğru strateji ile içerik, blog yazısı, vlog ve hatta ayrı bir web sitesi gibi herhangi bir biçimde gelebilir. Bir marka kimliği oluşturmak için içerik kullanmak, potansiyel müşterilerin satın aldıkları ürün hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlar.

Aşinalık güveni arttırır; Tüketicilerin% 82’sinin özel içeriklerini okuduktan sonra bir işletmeye güvenme olasılığı daha yüksektir.


2. Düzeni Stratejik Olarak Kullanma

web tasarım bakırköy

Stiller söz konusu olduğunda, vahşilik 2020’de yükselişini sürdürüyor. Vahşilik, kullanıcı deneyimine odaklanan düzenlere ham ve minimalist bir yaklaşım getiriyor. Alternatif olarak, güzel ve sanatsal bir site, markanızı pazarda lider ve gerçek bir risk alıcı olarak belirlemede uzun bir yol kat edebilir.

Daha muhafazakar olmak istiyorsanız, bir mizanpajın bir ziyaretçinin sunulan bilgileri anlamasına nasıl yardımcı olabileceğini düşünmek gitmenin yoludur.

Ortaya çıkan diğer eğilimler minimalizm ve kırık ızgara düzenleridir. Bu eğilimler, daha sonra metinde daha ayrıntılı olarak ele alacağımız dağınıklığı azaltmanın önemini de vurgulamaktadır.


3. Bilgiyi Kısa ve Verimli Bir Şekilde Sunmak

web tasarım bakırköy

Ziyaretçiler bir tür bilgi edinmek amacıyla web sitelerine giderler. Önceki ifade gereksiz görünebilir, ancak bazı işletmeler bunu web tasarımlarına göre anlamıyor gibi görünüyor.

Bilgileri zarif ve yapılandırılmış bir şekilde sunarak, kullanıcının geldiği şeyi almasını sağlayabilirsiniz.

Web tasarımcıları bugün daha basit tasarımlara yöneliyor gibi görünüyor. Birçoğu, bilgi iletmek ve mükemmel sonuçlar elde etmek için madde işareti listeleri uyguluyor.

Kullanıcıların% 55’i madde işaretleri olmayan listelere bakarken,% 70’i madde işaretleri olan listelere bakar. İşletmeler net bir şekilde bilgi vermek de kârlıdır, çünkü işletmeler amaçlanan mesajı başarıyla iletmelerini ve uygun unsurlara dikkat çekmelerini sağlayabilirler.


4. Ziyaretçilerinizi rahatsız etmeyin

Şimdiye kadar tüm ipuçlarımız, yapmanız gereken şeyler hakkındaydı. Ancak, web tasarımı ve kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda ne pahasına olursa olsun kaçınmanız gerektiğini tartışmak da aynı derecede önemlidir.

Web sitesi ziyaretçileri, bir site bu sinir bozucu özellikleri uygulama isteğinden kaçındığında pop-up’lara, otomatik oynatmaya ve bilgi bombardımanına maruz kalırlar.

Web varlığınızı tasarlarken, karmaşadan, metin duvarlarından, arka plan müziğinden ve otomatik olarak oynatılan videolardan uzak durun. Bu faktörler kesinlikle ziyaretçilerin kendilerini evlerinde hissetmelerine yardımcı olmaz.


5. Web sitenizi optimize edin

Son olarak, sitenizin omurgası üzerinde çalışmak önemlidir; hız ve mobil yanıt verme gibi faktörlerin kullanıcı deneyimi üzerinde önemli bir etkisi vardır.

Bunun da gelir üzerinde sonuçları var. Örneğin, web sitesi hızına ilişkin yüksek beklentiler, bir site yavaş olarak algılandığında, ziyaretçinin siteden satın alma olasılığının düşük olduğu anlamına gelir. Aslında, yavaş web sitelerinin yıllık satış kaybının 2.6 milyar dolara mal olduğu tahmin edilmektedir .

Bir sitenin performansını test etmeye ve gerekli özellikleri optimize etmeye yardımcı olabilecek çok sayıda web hizmeti ve aracı olduğundan, site hızı optimizasyonu ve mobil yanıt verme gibi şeylerin uygulanması çok zor veya pahalı değildir.

web tasarım bakırköy


Mükemmel bir kullanıcı deneyimi sağlamak, site ziyaretçilerini şirketinizin aslında doğru seçim olduğunu teşvik etmenin en iyi yoludur.

Burada tartıştığımız eğilimlerin ve ipuçlarının çoğunun uygulanması kolaydır ve çok fazla kaynak veya çaba gerektirmez, bazıları ise daha kapsamlı bir yeniden tasarım gerektirebilir.

Bunları yaparak, kullanıcıların işletmenizle ilgili deneyimini önemsediğinize dair net bir açıklama yaparsınız ve bu, iletebileceğiniz en iyi marka mesajıdır. Speciar

Cevap Bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hemen Ara!