fbpx

Lütfen yüklenmesini bekleyiniz...

 

İzlenmesi Gereken 10 Grafik Tasarım Trendi - Site Sepetim

Ünlü tasarımcı Milton Glaser’in kendi sözleriyle, “Bir tasarımın üç yanıtı var: Evet, Hayır ve WOW! Vay canına hedefleyen kişi. ” Bu makale tasarımcıların daha fazla “VAY!” en son grafik tasarım trendlerini takip ederek. etiler-yazılım

Görsellerin metinler üzerindeki avantajı göz önüne alındığında, grafik ve logo tasarımları her başarılı markanın kitlesiyle iletişim kurması için her zaman önemli unsurlar olmuştur. Bununla birlikte, içinde yaşadığımız hızlı hareket eden bir dünyada insanlar gördüklerinde değişim, yenilik ve yaratıcılık bekler.

Bu nedenle, tasarımcılar için izleyicilerin arasında “WOW” faktörü yaratan grafikleri mükemmel bir şekilde sunmak ve grafikleri harika bir şekilde sunmak zor bir iştir.

İnsanlar artık sıradan, rastgele veya clueless grafikler görmek istemiyor. Kendileriyle etkili bir şekilde iletişim kuran grafik, logo ve görsellerle bağlantı kurmak istiyorlar.

İşte 2020 için seyirciler arasında kesinlikle “vay” faktörünü yaratacak bazı grafik tasarım trendleri:

1. Tanınmayan mizanpajlar talep kazanacaktır
2. Sadelik popülerliğin anahtarı olacaktır
3. Çarpıcı renk geçişleri ve gradyanlar ana akım haline gelecektir
4. Net kesim eğilimi: Kozmik etkiler ve mavi tonlar
5. Metaller tasarımlara hükmedecektir
6 Retrospect moduna geri dönme: Kalın çift tonlar
7. Özgünlük hala kazanıyor: Elle çizilmiş metinler popülerliğini koruyor
8. Technicolor’da Yaşam: Renkli fontlar çok fazla
9. GIF ve Sinematografların devasa büyümesi
10. Nostalji sevgisi : 2020’de tekrar eden bir tema


1. Tanınmayan düzenler talep kazanacaktır

Şimdiye kadar, web sitelerinin ve reklamların düzenleri öngörülebilir ve bu nedenle genellikle reklamlarla dolu oldukları için pencerelerin aşırı sağ köşesinden kaçındık. etiler yazılım

de-familiarized-düzen-tasarım-will-kazanç-talep-etiler-yazılım

Ancak, aradığınız bilgilerin beklediğiniz tipik bir yerde olmayacağı olağandışı, asimetrik ve dağınık ızgara tarzı düzenlere tanık olacağınız için 2020’de şaşırmaya hazır olun.

2020, tasarımcıların eski kalıpları kıracağı ve tasarımda yenilik ve yaratıcılığın kapısını açacağı bir yıl. etiler yazılım


2. Basitlik popülerliğin anahtarı olacaktır

Bilgi yüklemesi dünyasında gezinmek, karmaşık grafik tasarımların dağınıklığa veya gözlerini zorlamasına neden olduğu sıkıcı bir iştir. Ayrıca, karmaşık bir grafik tasarım gereksiz yere kafa karışıklığı yaratabilir ve bir markanın özünü ortadan kaldırabilir.

Bu nedenle, tasarımcılar grafik üzerinden iletişim kurmanın en iyi yolunun, istenen mesajı başarıyla iletebilen basit ama güçlü tutmak olduğunu fark ettiler. Dahası, minimal tasarımlar mesajı doğrudan iletir ve bazen açıklama olmaması, izleyiciler arasında marka hakkında daha fazla bilgi edinmek için merak yaratır.


3. Çarpıcı renk geçişleri ve degradeler ana akım haline gelecek

Son birkaç yıldaki cihaz ekranlarındaki büyük ilerleme sayesinde, 2020’deki tasarımlarda gittikçe daha zengin, canlı ve coşkulu renklerin kullanıldığını göreceğiz.

çarpıcı-renkli geçişlerden gradyan grafik-etiler-yazılım

Tasarımlar ve arka planlar oluşturmak zahmetsizdir ve renk geçişlerini ve degradeleri kullanarak onları daha çekici hale getirir. Bu “vay” faktörünü yaratmak için kesinlikle iyi bir taktiktir. etiler yazılım


4. Kesin trend: Kozmik etkiler ve mavi tonları

2020’deki en büyük grafik trendlerden biri, tasarımda ‘kozmos veya galaksi’ hissi vermek için mavi, mor ve siyah tonlarının kullanılması olacaktır.

kesin-tasarım trendi-kozmik etkiler-gölgeler-of-mavi-etiler-yazılım

Bu renkler ve gölgeler sadece modern kitleyle iyi yankılanmıyor, aynı zamanda mükemmel görüntü özelliklerine sahip akıllı ekranlı cihazlarda daha parlak ve güzel görünüyor. etiler yazılım


5. Metaller tasarımlara hakim olacak

Tasarımların 2020’de daha fazla metalik renk içereceğini göreceksiniz. Önceki ekran ve baskı teknolojilerinin çıktı kalitesi altın, gümüş veya diğer metalik renkler söz konusu olduğunda mükemmel değildi.

metaller-egemen-tasarım-trendleri

Bununla birlikte, en son teknoloji sayesinde, metalik renkler her yerde görülecektir – çünkü lüks hissi yaratarak tasarımlara ve tipografilere derinlik ve güç katıyorlar.


6. Retrospect moduna geri dönme: Kalın çift tonlar

Çift tonlu grafikler 1970’lerde popülerdi. Zamanla uzaklaştıktan sonra, 2020’de büyük bir geri dönüş yapmaya hazırlanıyorlar. Tasarımcılar, çift tonun, bir şeyin karmaşık içerikten öne çıkmasını ve hızlı bir izlenim bırakmanın mükemmel bir yolu olduğunu fark ettiler.

İmza-arka dönüp baktığımızda bu mod-cesur-Duotones-in-tasarım

Photoshop’ta çift tonlu görüntüleri nasıl oluşturabileceğinizle ilgili teknikler ve web tasarımında çift tonların ve renk filtrelerinin ilham verici örneklerini içeren birkaç harika yazı .

Photoshop’ta Photoshop eylemlerini kullanarak inanılmaz bir Kozmik Fotoğraf Efekti oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, işte size çok faydalı bir öğretici:

Çift tonlar da yüksek kaliteli görüntü aygıtlarında etkileyici görünüyor. Bu nedenle, birileri en son grafik tasarım trendleri hakkında konuştuğunda çift tonlar uzun süre burada kalacak. etiler yazılım


7. Özgünlük hala kazanıyor: Elle çizilmiş metinler popülerliğini koruyor

Elle çizilmiş tasarımların ve metinlerin dijital alanda yaygınlaştığını merak ediyorsanız yanılıyorsunuz. Aslında, dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlarda veya tabletlerde kullanılabilen dijital kalemler ve dijital kalem gibi en yeni yenilikçi araçlar sayesinde çizimler daha popüler hale geliyor.

elle çizilmiş-tasarımları-metinler

Elle çizilmiş metinler, tasarımda özgünlük, yenilikçilik ve samimiyet özelliklerine sahip oldukları için her zaman dikkat çekmeyi başarırlar.


8. Technicolor’da Yaşam: Renkli fontlar her yerde

Mevcut dijital yazı tiplerinin sadece sınırlı olmadığı, aynı zamanda renklerinin de monoton olduğu bir zaman vardı. Ama artık değil!

renkli tasarım-yazı

2020’de, vektör cephelerinde çok renkli unsurlarla bir artışa tanık olacağız. Bu nedenle, fikirlerinizi metinlerle sunarken sanat ve estetik açısından birçok fırsat bekliyoruz.


9. GIF ve Sinematografların devasa büyümesi

Belli web sayfalarında GIF gördüğümüzden beri bir süredir. GIF’in avantajı, bir döngü içinde bir video gibi oynamasıdır. 2020’de, daha az boyutta GIF oluşturmayı kolaylaştıran daha fazla akıllı uygulama oluşturuldukça daha fazla GIF göreceğiz.

Bazı dijital medya şirketleri bu trendden yararlanır ve animasyonlu GIF’leri ince ve profesyonel bir şekilde kullanarak web sitelerinin ana sayfalarını tasarlar .

Burada görüntüyü tıklayabilir ve nasıl göründüğünü görebilirsiniz:

devasa büyüme-of-gifs-ve-Cinematographs-eğilim

 


10. Nostalji Sevgisi: 2020’de yinelenen bir tema

İnsanlar nostaljinin güzel bir yalancı olduğunu söylüyor. Ama yine de, çok güzel. Zamanda ilerledikçe geçmişin hatıralarını özlemekteyiz. etiler yazılım

nostalji-vintage motifleri-ve-Yüzyılın ortasından tasarımlar

2020 yılındaki onuncu grafik tasarım trendi, grafik stillerine yansıtılacak. Ayrıntılı vintage motifler ve yüzyılın ortaları her yerde grafiklere yansıtılacak. Bununla birlikte, bu karmaşık detaylar modern bir dokunuşla yapılacaktır.


BONUS: 2020 Yılın Pantone Rengi

Pantone-is-duygu-klasik-mavi-için gelecek yıl
etiler-yazılım

Pantone , markalar için iş akışının her aşamasında bu konuda önemli kararlar veren evrensel bir renk dili sağlar. 2007’den bu yana “yılın rengi” ni seçtiler. 2020 için yılın rengi Classik Blue .

Pantone Renk Enstitüsü Başkan Yardımcısı Laurie Pressman,  TIME Dergisi,

Mavi aileye geri döndü, nerede olduğumuzu ve nerede olduğumuzu. Nereye gideceğimizi ve kime güveneceğinizi bilmemek… [Mavi] ilerlememiz için kendimize güvenmemize yardımcı olan sakin ve güven duygusu.

Bundan sonra [1999], dünya hakkında aynı korku hissi var, bu yüzden küresel kültürümüzde neler olduğunu gördüğümüze göre, yılın rengi olarak Pantone 19-4052, Klasik Mavi’yi seçtik 2020 için. Sakin ve güven dolu, güven verici bir mavi.

Cevap Bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hemen Ara!