fbpx

Lütfen yüklenmesini bekleyiniz...

 

Grafik Tasarıma Başlama: Yapılacak ve Yapılmayacaklar

Tüm iş dünyası şimdi görsele doğru ilerlerken, grafik tasarım şirketlerinin bu kadar başarılı olması sürpriz değil. bakırköy web tasarım

Sektöre girmeyi ve kendi grafik tasarım şirketinizi kurmayı düşünüyorsanız, her şeyi ilk günden itibaren almak son derece önemlidir. Ve oraya ulaşmanıza yardımcı olmak için, bir grafik tasarım işine başlamak için sekiz tane yaptık ve yapmadık.


İyi bir portföy yaratın

Güçlü bir portföy oluşturmak, grafik tasarım endüstrisindeki müşterileri çekmek için mümkün olan en iyi yoldur. En iyi çalışmalarınızdan bazılarını sergilemeniz ve işletmenizin sunduğu hizmetlere ihtiyaç duyan kişiler tarafından tanınmanız için bir şans.

Ancak, oraya ulaşmak için önce bazı grafik tasarım çalışmaları yapmanız ve portföyünüzde öne çıkarabileceğiniz grafikler oluşturmanız gerekir. Biraz pro-bono çalışması yapmak ya da becerilerinizi sergilemenize izin verecek kendi projelerinizi yapmak iyi bir fikirdir.

Grafik tasarım açısından önümüzdeki yıl görülecek çok şeyimiz var. İşte 2020 için ilham alabileceğiniz birkaç grafik tasarım trendi .


Bir grafik tasarım işine başladıktan sonra anında başarı beklemeyin

Grafik tasarımında ne kadar iyi olursanız olun, anında başarı bekleyemezsiniz. Birçok grafik tasarım şirketi, geri gelmeye devam eden müşterilere ve mevcut müşterileri tarafından kendilerine yönlendirilen yeni müşterilere güvenmektedir.

Bu , müşteri tabanınızı oluşturup  deneyim kazanana kadar  , umduğunuz kadar gelir elde edeceğinizi beklememeniz gerektiği anlamına gelir. Pek çok yeni grafik tasarım işletmesinin ilk beş yıl içinde başarısız olmasının nedeni budur.

bakırköy web tasarım


Kredi al

Parasız bir işe başlayamazsınız, bu kadar basit. Grafik tasarımcıları artık pahalı ekipman kullanıyor ve paketin önünde kalmak istiyorsanız en iyi araçlara yatırım yapmak şart.

Ve şirketiniz için finansman almanın en iyi yolu bir kredidir. Artık işinize odaklanmadan kişisel krediye hızlı ve kolay bir şekilde başvurabilirsiniz .

Bu nedenle, ilk müşterinizi indirmiş olsanız bile, finans almak ve daha iyi ekipman almak için henüz çok geç değil.


Her projeye evet deme

Bir grafik tasarım işi başlatmak heyecan verici ve muhtemelen yolunuza çıkan herhangi bir işi almaya hazır olacaksınız.

Bu, biraz poz almak için iyi bir yol olsa da, büyük bir projeyi kaçırmanıza neden olabilir, çünkü daha önce mücadele edeceğinizi düşünmediğiniz bir projeye zaten evet dediniz.

Başlarken, ne yapacağınıza karar vermek ve sadece planlarınıza uyan projeleri üstlenmek çok önemlidir.


bakırköy web tasarım

Otantik ol

Teknoloji çağında yaşıyoruz ve web’de gezinmek ve ilham almak için kullanabileceğiniz diğer grafik tasarım işletmelerinin işlerini bulmak çok kolay. Bunu yapmak iyi bir fikir gibi görünse de, aslında sadece başarı şansınıza zarar verebilir.

Ana Jesus’un Frank Digital’in blogundaki makalesine göre , “tek beden herkese uyar” şablonları ve standart desenler hızlı bir çözüm gibi görünebilir, ancak “mekanik standardizasyonun” kitleniz için rahatsız edici bir deneyim olduğunu unutmayın. Tasarımlarındaki özgünlük hakkında daha fazla bilgiyi bloglarında okuyabilirsiniz .

Aldığınız projelerde söz sahibi olmanız çok önemlidir ve başladıktan hemen sonra kendi tasarım estetiğinizi kurmazsanız bunu yapamazsınız. İşinizin orijinal olduğundan emin olun ve endişelenecek bir şeyiniz yok.

bakırköy web tasarım


Sözleşmesiz herhangi bir iş yapmayın

Gerçekleşmek istediğiniz son şey, deneyim eksikliğinizden yararlanacak birisidir. Profesyonellere göre, bazı müşteriler işe alıyor ve bunu yapan grafik tasarımcıya ödeme yapmıyor. Müşterilerinizle iletişimin büyük kısmı veya tamamı web üzerinden yapıldığından bu durum daha da artmaktadır.

Bununla birlikte, özellikle pahalı ekipman kullanmayı içeriyorsa, herhangi bir iş yapmaya başlamadan önce tüm değişkenleri, anahtar tarihleri ​​ve ödeme koşullarını içeren bir sözleşme tasarladığınızdan emin olun.


Sosyal medyayı görmezden gelme

Sosyal medya, grafik tasarımcıların çalışmalarını sergilemek için mükemmel bir yerdir. Web sitenizi oluşturduktan sonra, Facebook veInstagram, ve onları yeni müşteriler çekmek için kullanıyor.

Her müşteriye, kendileri için yaptığınız işi sosyal medyada paylaşıp paylaşmadıklarını sormayı unutmayın. Ayrıca, sosyal medya söz konusu olduğunda tutarlılığın yerini tutabilecek hiçbir şey olmadığından, aynı resimleri tüm platformlarda paylaşmak iyi bir fikirdir.

bakırköy web tasarım


Mentorunuz var

Yeteneğinizden yoksun olsanız da, işinizi yürütmekte zorlanıyor olsanız da, bir mentor bulmak şaşırtıcı bir fikir olabilir. Mentorunuz ayrıca bir iş yürütme konusunda size yasal tavsiye verebilir ve size güvenlik hissi verebilir. Uzmanlara göre, size yardımcı olabilecek insanlarla bağlantı kurmanın en iyi yolu LinkedIn gibi sosyal medya platformlarıdır. Bir süredir grafik tasarım endüstrisinde olan bir uzmanla bağlantı kurduğunuzdan emin olun ve iyi olacaksınız.


Bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak, daha önce hiç bir grafik tasarım ajansında çalışmamış olsanız bile grafik tasarım işinizi iyi bir başlangıç ​​yapmanız gerekir. Bunun için yeterli zaman ve çaba harcayın ve işinize başarılı olmak için uygun bir şans verin.

Cevap Bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hemen Ara!