fbpx

Lütfen yüklenmesini bekleyiniz...

 

Moda Markası Olarak Nasıl Online Karlı Bir İş Kurulabilir

Orada çok sayıda moda markası var, ancak kendinizi kalabalığın arasından nasıl öne çıkarıyorsunuz? Asıl zorluk bu. Bunun için iyi bir çözüm, etkili bir dijital pazarlama stratejisi uygulamaktır. Beyoğlu Web Tasarım

Dijital pazarlama, doğru şekilde kullanılırsa, satışlarınızı artırabilir, marka varlığını iyileştirebilir ve markanızı daha kârlı hale getirebilir. Ürününüzü hedef kitleniz için kullanılabilir hale getirir. Doğru yapıldığında marka bilinirliğini artırır, satışları artırır ve kullanıcıları marka elçilerine dönüştürür.

Top Notch Dezigns’in kurucusu ve CEO’su Derek Robinson’a göre , dijital pazarlama, küresel erişimi ve etkinliği nedeniyle işiniz için bir sonraki adımdır.

Kârlılığınızı en üst düzeye çıkarmak için moda mağazanıza uygulayabileceğiniz birkaç dijital pazarlama stratejisi vardır. İster eski ister yeni olsun, herhangi bir moda markası kazanan bir dijital pazarlama stratejisi uygulayabilir. Kendinizi daha iyi pazarlamak istiyorsanız okumaya devam edin.

Dijital pazarlama ile karlı bir moda markası oluşturmanın bazı yolları şunlardır:


Ziyaretçileri Yeniden Hedefleyin

Bir web sitesini her ziyaret ettiğinizde veya bir reklam gördüğünüzde, ürünü hemen satın almazsınız. Ancak reklam, özellikle ürünü sevdiyseniz veya kampanyayı ilginç bulduysanız, bir şekilde sizinle birlikte kalır.

Bu tür ziyaretçileri, daha önce gördükleri ürünü hatırlamalarını sağlayan hatırlatıcı reklamlar göstererek hedefleyebilirsiniz.

Örneğin, ziyaretçiler belirli bir süre için web sitenizi tekrar ziyaret etmezlerse, indirimler sunarak anlaşmayı kârlı hale getirebilirsiniz. Ayrıca, alışveriş sepetlerine bir şeyler ekleyen ancak daha sonra onu terk eden bazı insanlar var, bu insanlar da ciroyu artıracağından yeniden hedeflenmelidir.

Uhuru tarafından yapılan bir anket, çeşitli markaların Facebook reklam yönetimini izledi. Yeniden hedefleme kampanyalarına yapılan yatırım getirisinin ortalama % 398 olduğunu bulmuşlardır . Bazıları için, o da% 660’a kadar yükseldi! Bu yüzden moda markanız için sosyal medya stratejiniz çok kritik.


Tatil Promosyonları

Festival sezonunda, abonelerinize çeşitli ürünlerde indirimler bildiren e-postalar gönderebilirsiniz. Örneğin, günde bir kategoride indirim uygulayabileceğiniz 10 günlük bir indirim süresine sahip olabilirsiniz.

Böylece 1. günde ceketlerde indirim, 2. günde ayakkabı vb. Örneğin, Gap’ın bayram sezonundaki çevrimiçi satışları diğer aylara göre 2,3 kat daha yüksekti.

Beyoğlu Web Tasarım

Bu şekilde, ürünlerinizi yalnızca abonelere tanıtmakla kalmayacak, aynı zamanda bu unutulmaz indirimleri sosyal kişileriyle paylaşmalarını isteyeceksiniz.

Şort ve gömlek veya gözlük ve ceket gibi eşleştirmelerde bile indirim oluşturabilirsiniz . Veya 50 doların üzerindeki siparişler için şapka gibi bir hediye öğesinin bulunduğu hediye programları olabilir.

Bu, müşterileri daha fazla harcamaya teşvik eder. Ayrıca, tüm bu indirim ve promosyonlar web sitesinde ve Facebook, Twitter, Instagram gibi tüm sosyal medya platformlarında paylaşılmalıdır.


Stil Kılavuzları

Moda markasının ürün teklifi farklı kıyafet öğeleri içeriyorsa, web sitesinde stil kılavuzları oluşturabilirsiniz. Bu şekilde aboneler ve ziyaretçiler, farklı giyim öğelerinin nasıl eşleştirileceği hakkında bir fikir edinmek için farklı kombinasyonları görselleştirebilir ve çevrimiçi moda pazarlama stratejinizin bir parçası olabilir.

Birden fazla stil kılavuzu bile oluşturabilirsiniz. Bunlar piknik veya düğün gibi özel günlere veya yaz veya kış gibi mevsimlere, hatta iş veya seyahat gibi temalara dayanabilir.

Beyoğlu Web Tasarım

Web sitesinde stil kılavuzlarına ayrılmış özel bir bölüme sahip olabilirsiniz. Kılavuzda kullanılan tüm öğelerin ayrıntılı açıklamalarını sağladığınızdan emin olun.

İşte ZAHA’nın seyir kitabına bir bakış.

Beyoğlu Web Tasarım


Moda için Dijital Pazarlama: Etkileyenler ile Çalışma

Hedef pazarınıza daha iyi hitap etmek için, moda blogcuları ve büyük bir takipçisi olan vloggerlar gibi etkileyicilerle çalışın. Büyük bir takipçisi olan etkiler genellikle iyi saygın ve görüşlerine saygı duyulur. Ürünlerinizi inceleyerek veya önererek satışlarınızı gerçekten artırabilirler.

Etkileyicilerle çalışmak, ürünlerinizi farklı bir potansiyel müşteri grubuna duyurmanızı sağlar. Doğru etkileyiciyi seçtiyseniz, bu yeni müşterilere yol açabilir.

Bir deri ceket online mağazası olan Deri Skin Shop , ürün incelemelerini kullandı ve takipçilerini büyütmek için bir dizi blogcu, vlogger ve moda endüstrisi etkileyicisine ulaştı. Sağlam yönlendirme trafiğine sahip ve iyi potansiyel müşteriler yaratan ürünler, bir vızıltı oluşturmak ve müşterileri bilinçli satın alma kararları vermeleri için etkilemek üzere etkileyicilere verildi.


Tüm Yıl Boyunca Etkinliklere Odaklanın

İnsanlar artık sadece doğum günlerinde ve Noel’de hediye almıyorlar. Son yıllarda çok sayıda başka olay ortaya çıktı veya önem kazandı. Anneler Günü, Babalar Günü, dostluk günü, bebek duşları, gelin duşları, mezuniyetler, yıldönümleri var ve liste devam ediyor.

Bu nedenle, işlettiğiniz mağazanın türüne ve sattığınız ürünlere bağlı olarak, hedef kitlenizin hayatında gerçekleşen belirli durumlarla ilgili özelleştirilmiş öğeleri pazarlamak iyi bir fikirdir.

Örneğin, bir giyim mağazanız varsa, Sevgililer günü için eşleşen çiftlerin kıyafetlerini veya Babalar Günü için erkek gömleklerini tanıtabilirsiniz. Bu, kitlenizi tüm yıl boyunca alışveriş yapmaya ve marka sadakatini güçlendirmeye ikna edecektir.

Örneğin, Savaşçı Beyefendinin babalar günü kampanyası babalardan eski kotlarının fotoğraflarını paylaşmalarını istedi. En yıpranmış kot fotoğrafı olan kişi yeni bir çift kazanırdı.


Kitlenizle Etkileşime Geçin

Marka sadakati oluşturmanın bir başka yolu, hedef kitlenizle sürekli etkileşim kurmaktır. Bu, markanıza ilişkin algılarını geliştirmeye yardımcı olur ve alıcılar ve satıcılar içinde bir topluluk hissi oluşturur.

Katılımınızı etkili kılmanın en iyi yolu, kitlenizle bağlantı kuran ve bunlarla rezonansa giren kampanyalar oluşturmaktır. Örneğin, Facebook ve Instagram’da markanız ve müşterileriniz arasındaki paylaşılan değerleri vurgulayan yarışmalar düzenleyerek bunu yapabilirsiniz.

Under Armour ve Gisele Bundchen’in kampanyasını düşünün. Doğru tutum ve irade ile her şeyin mümkün olduğu mesajını taşıyan #iwillwhatiwant hashtagini kullanarak izleyicileriyle ilişki kurdular.


Instagram’da Hediye

En çok satan ürünler için Instagram’da ücretsiz bir yarışma düzenleyebilirsiniz. Örneğin, Catparty , kazananın 14 dolar değerinde bir ürün paketi alacağı bir hediye yarışmasına sahipti .

Yarışmadan önce Instagram’da yaklaşık 200 takipçileri vardı, ancak yarışmadan sonra sayı 340 takipçiye yükseldi -% 70 artış. Bu tür hediye yarışmaları her alternatif ayda bir yapılabilir ya da aylık olarak düzenlenebilir.

Beyoğlu Web Tasarım

Dikkat edilmesi gereken bir şey, kullanıcıların rekabeti kolayca takip etmelerine yardımcı olan uygun hashtag’lerin kullanılmasıdır. Böyle bir rekabet marka bilinirliğini artıracak ve takipçileri artıracaktır.


Bonus: Moda E-Ticaret Sitesi İçin 5 “Olmazsa Olmaz”

Elbette, herhangi bir e-ticaret girişiminde geçerli olan önemli hususlar vardır, ancak moda ürünlerinden para kazanmak söz konusu olduğunda, web sitenize dahil edilmesi gereken beş “olması gereken” şey vardır:

1. harika fotoğraflar

Çevrimiçi olarak herhangi bir ürün veya hizmeti satmak için iyi görseller gereklidir, ancak özellikle moda ve giyim web siteleri için önemlidir. Çünkü alıcılar, ürünlerinizin gelmesinden sonra nasıl görüneceklerini anlamak istiyorlar. Özel fotoğrafçılık ek ücrete tabi olabilir, ancak daha fazla satın alma ve daha az iade sağlarsa büyük bir değer sunabilir.

2. Harika Bir Dahili Arama Aracı

İster çevrimiçi ister bir tuğla ve harç perakende mağazasında olsun, kıyafetleri ve aksesuarları sıralamanın birçok farklı yolu vardır. Ancak, alıcıların istediklerine sahip olmak yeterli değildir – müşteriler tercih ettikleri stili, rengi veya boyutu yeterince hızlı bulamazlarsa ayrılabilirler. Bu nedenle, moda e-ticaret sitenizde ne istediklerini bulmalarına yardımcı olan harika bir dahili arama motoru, satış rakamlarınızda büyük bir fark yaratabilir.

3. Hedefli Arama ve Sosyal Reklamcılık

Her çevrimiçi mağazanın müşterilere ihtiyacı vardır ve Google, alıcıları web sitenize çekmek için en popüler portal olmaya devam etmektedir. Yine de, sosyal medya platformları moda perakendecileri için aynı derecede önemli olabilir, çünkü fotoğraf, inceleme ve çevrimiçi kuponları paylaşmak çok kolaydır. Arama ve sosyal reklamcılık, pazarlama sürecini hızlı ve uygun bir şekilde hızlı bir şekilde başlatmak için ihtiyacınız olan şey olabilir.

4. Gerçek Müşterilerden İncelemeler

Ne yazık ki, çoğumuz çevrimiçi bir şey satın alma ve daha sonra pişman olma deneyimi yaşadık. Bu süreç boyunca, ürün açıklamaları gibi şeylere her zaman güvenemeyeceğimizi öğreniriz. Bununla birlikte, daha fazla iman ettiğimiz şey, bize benzer diğer müşterilerin gerçek yaşam değerlendirmeleri. Moda markası web sitenize alıcı geri bildirimleri göndererek ve incelemeleri teşvik ederek, sayfalarınız için daha fazla içerik oluşturursunuz ve müşterilerin satın alma işlemlerine güvenmelerini kolaylaştırırsınız.

5. Alıcı Güvenlik Garantileri

Güvenden bahsetmişken, ilk kez bilinmeyen bir web sitesine kredi kartı numaranızı girmek biraz sinir bozucu olabilir. Müşterilerinizin zihinlerini ve endişelerini sakinleştirmenin iyi bir yolu para iade garantisi sunmaktır. Ayrıca Better Business Bureau üyeliğinizi gösterebilir ve yüksek kaliteli şifreleme ve güvenli satıcı hesaplarına yatırım yaptığınızı bildirebilirsiniz. Alıcılar sizinle iş yapmak için güvenli olduklarını bildiğinde, bir satın alma işlemini terk etmelerinin daha az bir nedeni.


Dijital pazarlama, kitlenizle etkileşime girmeniz, marka bilinirliğini artırmanız ve bu yolla kârınızı en üst düzeye çıkarmanız için doğru araçları sağlar. İlham almak için moda endüstrisindeki en iyi sosyal medya kampanyalarını da kontrol edebilirsiniz .

İşletmeniz için en iyi ödülleri verecek özel stratejiler buldunuz mu?  Beyoğlu Web Tasarım

Cevap Bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hemen Ara!